Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O nás

Představuji Vám stránky věnované koliím Amálce a Mersí.

Být psíčkařkou je snad mým osudem. Vyrůstala jsem se psí smečkou Siberian husky, které můj tatínek a maminka chovali. Pamatuji si, že jsem s tátou jezdila na tříkolce dříve než jsem uměla pořádně chodit. Rodičové mě brali na závody psích spřežení a stalo se to součástí mého života. První pejsek o kterého jsem se mohla samostatně starat se jmenoval Ballo ze Smečky - byl to krásný bílý haskáč s úžasnou povahou a taťkův nejlepší vůdčí pes v životě. Roky přibývaly a já dostala svou první fenečku SH Evening Shine Siberian Expres - malinká, ustrašená fenka s těma nejkrásnějšíma a nejmilejšíma očima. První rok u nás se po předchozích špatných zkušenostech bála vlastního stínu, ale já si řekla, že ji dokáži vrátit ztracenou důvěru v lidi. A povedlo se... Myška, tak jsme ji říkali, byla perfektní tahoun a moje vůdčí fena, která mě v nesnázích vždy pomohla. Byla můj nejvěrnější psí kamarád a já ni vzpomínám s velkou láskou a úctou, že pro mě dokázala udělat téměř cokoli.

Kolem roku 1997 se  táta rozhodl, že je na čase, abych začala být musherem. Moje začátky byly někdy trošinku drsné, ale touha vyhrávat, píle a především láska k mým psům mě neustále hnala vpřed. Zůčastnila jsem se několika závodů v seriálu mistrovství ČR a dokonce se mi podařilo v roce 2002 dostat nominaci na Mistroství Evropy v Donovalech. Úžasné zážitky, krásné vzpomínky, které mi z hlavy nikdo nevymaže....

V roce 2000 jsem se dostala na Tauferovu střední odbornou školu veterinární a můj sen pomáhat zvířatům mohl pokračovat.

Kromě mushingu jsem se věnovala i výcviku psů a praxi ve veterinární ordinaci - jako veterinární asistentka. Vždy jsem si přála mít psa, který může chodit na procházky na volno - vybrala jsem si plemeno border kolie, ale vzhledem k náročnosti haskounů a spoustu učiva ve škole byl můj sen ztracen....

Píše se rok 2013 a já vlastním kolie dvě. Nejsem vůbec zklamaná, že borderky jsem se vzdala - byla to velice rozumná volba. Společnost nám dělá dlouhosrstá kolie Bessy Stráň fialek "Amálka" a krátkosrstá kolie Mercedes Krásná louka "Mersí". Myslím, že lepší psí chůva neexistuje - obě jsou úžasné, krásné, hodné a oddané své rodině.

V naší psí smečce je ještě haskoun Hardy od Drahanského potoka, který s náma chodí dogtrekking a starouš Cheke-Chitonu z Úvaláku. A málem bych zapomněla na GOLDINKU  - nejstatečnějšího a nejuštěkanějšího netopýrka na světě plemene Pražský krysařík.

Dcerky Nikolka a Kristýnka pejsky moc milují a já tajně doufám, že jim to vydrží celý život, tak jako mně.

Moc bych chtěla poděkovat svým rodičům, kteří ke mně byli vždy upřímní a vždy se mi snažili pomoci v dosažení mých cílů!

  

Pár řádků, které jsem našla brouzdáním po inernetu, které mě chytly u srdce, mluvily z duše...

JEN PES ... Čas od času mi lidé říkají: " halooo, je to JEN PES", nebo "je to hodně peněz JEN za PSA". Nechápou ujeté kilometry, strávený čas, výdaje vynaložené na "JEN PSA". Některé z mých nejpyšnejších okamžiků patřily "JEN PSŮM".
Kolikrát byla moje jediná společnost "JEN PES", ale ani jednou jsem se necítila bezvýznamná.
Některé z mých nejsmutnějších okamžiků přinesl "JEN PES" a v té době tmy a smutku, jemný dotyk "JEN PSA" mě uklidnil a dal mi důvod zdolat tento den.
Pokud si i ty myslíš, že je to "JEN PES", pak budeš pravděpodobně rozumět i frázím "JEN PŘÍTEL", "JEN VÝCHOD SLUNCE" nebo "JEN SLIB".
"JEN PES" přináší do mého života skutečnou podstatu přátelství, důvěry a čisté nespoutané radosti.
"JEN PES" přináší soucit a trpělivost, které mě dělají lepším člověkem.
Proto kvůli "JEN PSŮM" budu spíše vstávat, dlouho se procházet a toužebně hledět do budoucnosti.
Pro mě a lidi, jako jsem já , to není "JEN PES", ale ztělesnění nadějí a snů o budoucnosti, něžných vzpomínek na minulost, a čisté radosti okamžiku.
"JEN PES" odhaluje to, co je dobré ve mně a odhání moje špatné myšlenky a starosti dne.
Doufám, že jednoho dne lidé pochopí, že to není "JEN PES", ale to, co mi dává lidskost a nedovolí mi být "JEN ČLOVĚK".
Tak když příště uslyšíš frázi "JEN PES", jen se usměj, protože oni prostě "JEN nechápou"!

          

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist