Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Mercedes Krásná louka  "Mersí"   MDR1 +/+ (non-affected) CEA, PRA, KAT neg.

                                                                                      CEA DNA  - R/r carrier

 

 

Narozena: 20.7.2010

Barva: tricolor

Otec: Jack Mackś Reobhatan - tricolor - Champion Dánska, Champion ml. Lucemburska, CACIB, 2x BOB

Matka: Icy Krásná louka - zlatá - C.I.B., Grand champion ČR, Český šampion, 4x BOB, 2x CAC SK, CAC Maďarska, CWC, Český junior šampion, HPJ, Výborná

Chovatel: Michaela Ouředníková, Krnsko

Soutěže: 1. místo - Sympaťák srazu KK 2010

Povaha: Mersinka je naše první kraťanda a neustále nás mile překvapuje. Ve stáří 3 měsíců jsme s ní absolvovali sraz KK, kde se chovala naprosto úžasně. Vyzkoušeli jsme si soutěž v přivolání - kde se naše KK moc snažila, zakousali jsme si na hadru - v Mersí se projevily "zabijácké" pudy a neskutečně ji tato disciplína bavila. Dokonce jsme se i dozvěděli, jak naučit ten správný výstavní postoj, aby se z naší Mersinky mohl někdy v budoucnu stát nejkrásnější pes na světě :o))

Mersí má výstavní předpoklady, proto jsme se rozhodli, že nějakou tu výstavu zkusíme.... A tak trénujem "stůj" ve dne v noci :o) To aby z nás mohly mít paní chovatelky radost.... :o)

Mercedes je naše zlatíčko, na svůj věk je neuvěřitelně hodná a milá nejen k dětem. Rychle se učí a má radost z každé akce - zrovna se učíme chytat talíř a je to super zábava. V 6 měsících zvládá na 100% povely: k noze, ke mně, lehni, zůstaň a sežer honem ten piškot! :o)))) Její heslo: ...tak co teď budem zase dělat?????Odpočívat neéééé! :o))) Její přezdívka, kterou získala od sousedů: Hydra! :o)

 

 

Jaká Mersí je:  Především je to fenečka s milou přátelskou povahou. Mým dětem je skvělou psí kamádkou, chová se k nim velice ohleduplně a trpělivě. Mersí je pro každou akci - ať jde o pasení ovcí, hledání osob (základy záchranářského výcviku), aportování balónku, přetahování, skákání přes překážku, učení povelu "popros" , dlouhé procházky, běhání u kola, koloběžky atd. Zájmů, které Mersí baví je opravdu moc. Mersinka mi často pomáhá v mém zaměstnání, kde ji využívám jako rušivého elementa a názorně na ni klientům předvádím základní výcvik. Je naprosto nekonfliktní k ostatním psům, výborně se s ní pracuje, má stále dobrou náladu a je v podstatě neunavitelná. Mersí pro mě splňuje všechny požadavky ideálního rodinného, pohodového, spolehlivého a v neposlední řadě hlídacího psa. A co je na Mersí úplně NEJ? Miluje a chrání svou rodinu!

Bohužel před pár lety Mersinka, vinou slavících lidí s petardama, utrpěla šok, kdy nám málem proskočila plastovými dveřmi. Od té doby má strach z výbuchů, ran,... Tím pro nás záchranářský výcvik skončil. Nyní je nejraději ve svém pelíšku, v bezpečí jejího domova a užívá si zaslouženého pohodlí. Mersí už štěňátka mít nebude.

Rodokmen:  ZDE

 

 

                                         

 

Bonitace:

Výška: 54cm

Hlava: typická dle standardu  Ucho: typické dle standardu  Oko: mandlové  Chrup - skus: úplný, nůžkový

Hrudník: hluboký, široký  Hřbet: rovný  Bedra, záď: korektní  Hrudní a pánevní končetiny: postoje všech končetin korektní

Ocas: správně nasazen a nesen  Srst, pigmentace: uzavřená, správné textury  Pohybová mechanika: lehká, pružná 

Povaha: vyrovnaná  Typ: standardní  Kondice: výstavní  Pohlavní výraz: správně vyjádřen

Klasifikace: výborný

CELKOVÉ HODNOCENÍ: CHOVNÁ

Místo bonitace: Brno  Datum: 4.2.2012

Rozhodčí: MVDr. Fiala

 

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist